Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Objemová krmiva
31.05.2021

Objemová krmiva

Objemová krmiva Každý majitel koně by měl mít na mysli, že ať svému koni nasype do žlabu nebo kyblíku cokoli, vždy to jsou jen DOPLŇKOVÁ KRMIVA. Základem krmné dávky každého zvířete jsou krmiva objemová- tedy seno, doplňkem může být senáž nebo nějaký druh slámy. Ať už máte svého koně v jakémkoli ustájení, měli byste zařídit dostatek vhodného objemového krmení. A tady už začínají rozdíly v krmení koníků s různými zdravotními problémy (laminitida, obezita, žaludeční vředy,..). Základním pravidlem pro všechny ale je to, že by žaludek neměl být nikdy úplně vyprázdněn. Tedy je vhodné zajistit dlouhodobý nízký příjem sena a to bývá ve spoustě komerčních stájích bohužel problém, přestože je to základní potřeba každého koně.

Naše směs „na přibrání“ je náš bestseller, ale vždy je třeba začít od řešení příjmu sena. Má Váš kůň dostatek? Ideálně přístup ad libitum, tedy dle libosti. Pokud kůň sežere moc, dá se příjem zpomalit sítěmi s různě velkými oky. Je seno v dobré kvalitě? O plísni se snad nemusíme ani zmiňovat, nicméně ani staré, prašné seno není vhodné, nebo seno ve kterém je více bylin, které nejsou k jídlu, než travin. Jste si jistí, že Váš kůň má klid na to se dostatečně nažrat? Tohle je záležitost většinou větších stád, kde mají koně přístup k balíku sena. V ustájení typu 12/12 bývá zase problém absence sena ve výbězích a kůň tedy celý den hladoví. V neposlední řadě je důležité zdraví chrupu Vašeho koně. Je to vždy třeba řešit individuálně a je to první věc, kterou byste měli řešit, pokud Váš koník začíná hubnout.

Snad jsme překonali roky, kdy bylo sena nedostatek a všichni se snažili šetřit, ale stále se setkáváme s tím, že je problém v příjmu objemových krmiv a tento základ nahradit moc nejde.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Newsletter
Budete dostávat emaily s Akcí a Novinkami.

2022 © Koňské Bylinky, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz